Toasty

Poniżej prezentujemy kilka tekstów przykładowych toastów, które po odpowiedniej modyfikacji mogą posłużyć do napisania przez Państwo własnych tekstów, bardziej odpowiadających zasługom osoby, której odznaczenie jest przyznawane.

 

Przykładowy toast na cześć osoby odznaczonej ZŁOTYM MEDALEM ŻUBRA

Kawalerze ZŁOTEGO MEDALU ŻUBRA !

Dewiza, którą masz wypisaną na medalu, a która po przełożeniu z łaciny na język polski brzmi: Mocno w czynie, łagodnie w sposobie, w sposób pełny opisuje Ciebie, Nasz Jubilacie. Żubr, ten rzadko już występujący zwierz jest bezspornym królem lasu. To potężne zwierze jest jednocześnie symbolem łagodności w zachowaniu.

Te właśnie cechy charakteru cenimy w Tobie najbardziej. Nie jest łatwą sprawą, żyjąc w naszych czasach, które wymuszają nieraz mocne działania, zachowywać postawę spokojnego, opanowanego Żubra.

Jakże by inaczej wyglądało nasze życie społeczne, ekonomiczne, polityczne, gdyby takich Żubrów było więcej. Dlatego taką radością jest dla nas wszystkich możliwość codziennego obcowania z Tobą - osobą o silnym, mocnym, twórczym temperamencie, a jednocześnie osobą, która przy wielkich, bezspornych osiągnięciach promieniuje spokojem, łagodnością, opanowaniem, przyjaźnią.

Na Twoją cześć wznoszę toast: Niech żyje Kawaler ZŁOTEGO MEDALU ŻUBRA!

 

 

Przykładowy toast na cześć osoby odznaczonej RYCERSKIM MEDALEM PRZYJAŹNI

Kawalerze RYCERSKIEGO MEDALU PRZYJAŻNI !

Rysunek dwóch dłoni w uścisku podziękowania, który widnieje na Twoim medalu doskonale ilustruje nasze uczucia do Ciebie przyjacielu. Dewiza, którą masz wypisaną na medalu, jest starą, odwieczną sentencją łacińską, która po przełożeniu z łaciny na język polski brzmi: Prawdziwego przyjaciela poznaje się będąc w trudnym położeniu. Myśl ta sposób doskonały opisuje Ciebie, Nasz Jubilacie. Twoja pomocna dłoń, którą wyciągnąłeś do nas w geście przyjaźni ściskana jest teraz nie tylko przez nasze dłonie, ale też otaczamy cię żarem naszych serc.

W naszym trudnym świecie nie każdy zasługuje na zaszczytne i honorowe miano rycerza. Dlatego na Twoją cześć wznoszę toast: Niech żyje Kawaler RYCERSKIEGO MEDALU PRZYJAŹNI!


Przykładowy toast na cześć osoby odznaczonej HONOROWYM KRZYŻEM ZA ZASŁUGI

Kawalerze HONOROWEGO KRZYŻA ZA ZASŁUGI !

Dewiza Kawalerów HONOROWEGO KRZYŻA ZA ZASŁUGI, której pierwsze litery ENN masz wypisane na odznaczeniu jest znanym aforyzmem Lukrecjusza z poematu O naturze wszechrzeczy. Brzmi ona: ex nihilo nihil, co po przełożeniu na język polski brzmi: nic nie wynika z niczego. Wszystko więc w życiu ma swoją przyczynę, swój powód. Tak i dziś dla nas powodem do świętowania Twoich zasług jest zbiór Twych cech charakteru. Twoje zasługi dla nas (...) przydają Ci blasku i honoru. To właśnie przez te Twoje przymioty jesteś dla nas wzorcem działań, które mają swoją przyczynę w Twoim wysokim poczuciu honoru. My, dla których rysunek ukoronowanego orła, którego jesteś od dziś posiadaczem jest symbolem godności i honoru wznosimy toast na Twoją cześć: Niech żyje Kawaler HONOROWEGO KRZYŻA ZA ZASŁUGI!

 

Przykładowy toast na cześć osoby odznaczonej KOPERNIKAŃSKIM MEDALEM RENESANSU

Kawalerze KOPERNIKAŃSKIEGO MEDALU RENESANSU !

Dewizą medalu jest sentencja w języku łacińskim, która na język polski daje się przełożyć jako zdanie: bądź tym, kim się być wydajesz, jakim ciebie widzimy.

To Ty jesteś osobą, która w życiu kieruje się szeroko pojmowaną ideą humanizmu. To Ty masz niezwykłe, niekonwencjonalne pomysły. To Ty z uporem wcielasz je w życie. To Ty, nie Kopernik stoi na tym medalu stoisz na tle świecącej tarczy słonecznej i jej blask nie oślepia nas, a ogrzewa, dodaje otuchy i nadziei, że chyba w dobrą stronę obraca się nasza Ziemia, skoro chodzą po niej tacy jak Ty, ludzie renesansu.

Kawalerze KOPERNIKAŃSKIEGO MEDALU RENESANSU! Wznoszę toast za to, że odznaczenie, które tak pięknie błyszczy na Twojej piersi od Ciebie nabiera blasku, i za to, że to Ty je dekorujesz, a nie ono Ciebie.

 

For a professional business hosting we highly recommend hostgator review or cloud hosting

Strona przygotowana przez Karol Stachowiak, na platformie Joomla.

Joomla Templates designed by Joomla Hosting